kanca.com.tr | KANCA
19.5.2017  
Kanca ya öğrenci yağmuru
Kanca ya öğrenci yağmuru

Dövme ve El Aletleri sektörünün önde gelen firmalarından Kanca A.Ş. her yıl olduğu gibi teknik gezilerle eğitime desteğini bu senede sürdürdü. Nisan ayında Koç Üniversetisinin Makina mühendisliği bölümü öğrencilerini fabrikasında ağırladıktan sonra Mayıs ayında İTÜ Makina mühendisliği bölümü öğrencilerini ve son olarak kurucusu olduğu KTÜ Sürmene Abdullah Kanca Meslek Yüksek Okulundan 30 öğrenci ve öğretim elemanını , 12-13 Mayıs 2015 tarihinde Kanca nın Üretim tesislerinde da misafir etti.

KTÜ Sürmene Abdullah Kanca Meslek Yüksek Okulu öğrencileri Kancaya ilave olarak TOSB (TAYSAD Organize Sanayi Bölgesi) içinde 5 ayrı tesisi daha ziyaret etti. Geleneksel hale gelen teknik gezide TOSB içerisinde bulunan ve konularında Türkiye’deki lider kuruluşlar arasında olan Çelikel döküm, Hasçelik, Has Parlak, Cengiz Makine, Schneider Elektrik ve Kanca Dövme Çelik firmalarını ziyaret eden öğrenciler, derslerde gördükleri birçok konunun sanayideki uygulamasını ve inceliklerini öğrendiler. Ziyaretlerde öğrencilere öncelikle iş güvenliği, işçi sağlığı ve güvenliği konularında detaylı bilgiler verildi.

Çelikel firmasında hassas döküm üretim detaylarını öğrenen öğrenciler, ardından Hasçelik firmasında çeliklerin üretim aşamalarını, Cengiz Makine’de ise çeliklere uygulanan şekil verme işlemlerini ve bu işlemler sırasında kullanılan makineleri, Schneider firmasında ise trafo üretiminin süreçlerini incelediler. Firma yetkilileriyle birebir görüşme fırsatı bulan öğrenciler çalışma koşulları ve staj imkânları hakkında bilgiler aldılar. Son olarak Kanca A.Ş. üretim tesislerini gezen Sürmene Abdullah Kanca Meslek Yüksek Okulu öğrencileri “Merhum Abdullah Kanca ile, desteklerini devam ettiren Kanca A.Ş, Genel Müdürü Alper Kanca’ya, Kanca Ailesine, yönetim kurulu üyelerine ve teknik gezimizde bizlerle ilgilenen Kanca A.Ş.’nin tüm yönetici ve çalışanlara teşekkür ediyoruz. Okul yönetimine sanayi ile yakın ilişkilerden ve sağladıkları imkânlardan dolayı da müteşekkiriz” dediler.

Kanca A.Ş. Genel Müdürü Alper Kanca öğrencilerin ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, Kanca A.Ş. nin kurucusu rahmetli Abdullah Kanca tarafından 2008 yılında memleketlerinde yaptırılan eğitim yuvasında okuyan başarılı öğrencileri ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere burs verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini söyledi. Alper Kanca, Sürmene Abdullah Kanca Meslek Yüksekokulunda okuyan öğrencilerin stajlarını Kanca A.Ş.’de bitirmelerini destekleyeceğini belirtti. Meslek Yüksek Okulundan mezun olan öğrencilere Kanca A.Ş. veya TAYSAD Organize Sanayi Bölgesindeki diğer fabrikalarda bölümlerine uygun alanlarda referans olarak iş bulmak için yardımcı olmaya devam edeceklerini söyledi. Alper Kanca; “Türkiye’nin sanayisinin gelişmesi, ihracatımızın artması, sattığımız ürünlerin niteliklerinin çoğalmasıyla birlikte, nitelikli elaman ihtiyacı da artmaktadır. Meslek Yüksekokulumuza sanayinin beklentisi olan nitelikli eleman yetiştirmesi konusunda her türlü desteği vermeye devam etmekteyiz. Meslek Yüksekokulumuzun her alanda daha iyi hale gelmesi için gayret sarf eden başta Okul Müdürü Doç. Dr. Hamdullah Çuvalcı hocamız olmak üzere, tüm öğretim elemanlarına ve idari personele teşekkür ediyor, öğrencilerimize de başarılar diliyorum.”dedi.
KANCA: Kanca ya öğrenci yağmuru