kanca.com.tr | KANCA
21.5.2010   
Kanca El Aletleri, 2009un En Fazla İhracat Yapan Firmaları Arasına Girerek İMMİB Tarafından Ödüle Layık Görüldü
İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) bünyesinde yer alan ve 2009 yılının en yüksek ihracatını gerçekleştiren firmalar, 2 Nisan Cuma günü Türker İnanoğlu Maslak Show Centerda düzenlenen görkemli ödül töreninde buluştu. 39 farklı kategoride Türkiyenin önde gelen firmalarının ödüllendirildiği törende, Türkiyedeki ilk El aletleri üreticilerinden biri olan Kanca El Aletleri A.Ş. de, Demir Çelik Eşya İhracatı kategorisinde en yüksek ihracat rakamlarına ulaşan 3. kuruluş olarak, İhracatın Yıldızları arasındaki yerini aldı.

İhracatın Yıldızları ödül törenine; Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşinin ve İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri Başkanı Serdar Koçtürkün yanı sıra ihracatçı birlikleri ve firma temsilcileri katıldı. Devlet Bakanı Zafer Çağlayan törende yaptığı konuşmada bu ödüllerin, özellikle 2009 yılında yaşanan kriz ve buna bağlı yaşanan daralma sebebiyle daha da büyük anlam kazandığının altını çizdi. Dünya genelinde ihracatın %28 oranında daralarak 16 trilyon USDden 11 trilyon USDye gerilediğini, buna karşılık Türk üretici firmalarının ihracat rakamlarının, AB ülkelerindeki küçülmenin yaşattığı düşüş dışında etkilenmediğini de belirten Çağlayan, bunun dünya genelinde kayda geçmesi gereken bir başarı olduğunu vurguladı.

Kanca A.Ş. Satış Müdürü Sait DEMİREL, Kanca"nın 1990 yılından bu yana yoğun ihracat faaliyetleri yürüttüğünü, Avrupada satılan 3 mengeneden birinin kancada üretilir hale geldiğini belirterek, bu ödülün de bu çabanın haklı göstergesi olduğunu söyledi. ilerleyen yıllar için hedeflerinin kendi sektörlerinde 1.lik olduğunu da ekledi.
KANCA: Kanca El Aletleri, 2009un En Fazla İhracat Yapan Firmaları Arasına Girerek İMMİB Tarafından Ödüle Layık Görüldü