kanca.com.tr | KANCA
16.6.2010   
Başbakan Kanca Ailesine Eğitime Katkılarından Dolayı Plaket Verdi (12.06.2010)

Trabzon Şehrinde Yüksek Eğitime katkılarından dolayı KTÜ Rektörlüğünce layık görülen onur plaketi Başbakan Sn.Recep Tayyip  ERDOĞAN tarafından Kanca Ailesine verildi.


KTÜ"de 12.06.2010 tarihinde Sn.Başbakanın fahri doktorası ünvanını alması sonrasında eğitime katkılarında dolayı Kanca Ailesi adına merhum Abdullah KANCA"nın eşi İsminaz KANCA"ya onur plaketi verildi.


Abdullah KANCA Meslek Yüksekokulu, tamamı bir hayırsever tarafından yapılıp KTÜ"ye bağışlanan ilk ve tek okuldur.


2008 Eylül ayında 60 civarında öğrenci ile deneme eğitimine başlanan okul daha sonra YÖK ve bir çok başka kurum tarafından en başarılı Meslek Yüksek Okulu projesi olarak seçildi. İlk mezunlarını da bu sene vermiş olup, Türkiyede sadece 5 okulun sahip olduğu EDEXCEL (Eğitimde Mükemmellik) Akreditasyonu ile eğitimde kalite yükseltme yarışında ön saflara geçmiştir.


Yaklaşık 8.000 metrekarelik bir alana kurulu olan 16 derslikli Okul da 2009  yılında 200 civarında öğrenci eğitime başlamış ve önümüzdeki öğretim dönemlerinde 800 öğrenciye ulaşacaktır.


Gerek İsminaz Kanca gerekse de aile şirketi olan KANCA El Aletleri'nin sadece inşa ederek  teslim etmediği ve sürekli olarak da gelişimini takip ettiği Sürmene Abdullah KANCA Meslek Yüksek Okulunda Makine, Motor, Elektrik ve Türkiye de çok az sayıda Üniversitede bulunan Mekatronik bölümü'de bulunmaktadır. Ayrıca 4 teknoloji sınıfı, 7 laboratuar, kütüphane ve konferans salonu da okul bünyesinde yer almaktadır.


KANCA: Başbakan Kanca Ailesine Eğitime Katkılarından Dolayı Plaket Verdi (12.06.2010)