kanca.com.tr | KANCA
13.1.2012   
Kocaeli Sanayi Odası’nın önderliği’nde düzenlenen Sektörel Preformans büyük ödülüne Kanca A.Ş. layık görüldü.

Kocaeli Sanayi Odası’nın önderliği’nde düzenlenen Sektörel Preformans  büyük ödülünü Büyük Ölçekli Kuruluşlarda Kocaeli’de kurulu Kanca El Aletleri Dövme Çelik A.Ş., KOBİ’lerde ise Sakarya’da kurulu Kromel Makine Sanayi Kazandı .


11 Ocak 2012 günü, Doğu Marmara Bölgesindeki başarılı sanayi kuruluşlarımızı ödüllendirmek amacıyla, Kocaeli SanayiOdası önderliğinde; PwC Türkiye, Doğu Marmara ABİGEM A.Ş., Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, CNN Türk, işbirliğinde ve Bolu, Düzce, Sakarya ve Yalova Ticaret ve Sanayi Odaları koordinasyonu ile “Sanayi Kuruluşları Çizgiüstü Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonu” sonucunda  farklı sektörlerde KOBİ ve Büyük Ölçekli İşletme kategorilerinde ödül töreni yapıldı.


Ülke ekonomisine ve topluma katkı sağlayan, araştırma geliştirme faaliyetlerine, çalışanların gelişimine önem veren, yüksek verimlilik sağlayan, finansal olarak başarılı sanayi kuruluşlarını belirlemek ve tanınmalarını sağlamak amacıyla verilen ödüle layık görülen Türkiyenin El Aletleri ve Otomotiv sektörüne yönelik Çelik Dövme üretiminin lider kuruluşu Kanca A.Ş. Genel Müdürü Alper KANCA, aldıkları ödülle ürünlerinin kalitesinin yanı sıra yönetim ve işletme performanslarının da onaylanmış olmasının gururunu yaşadıklarını belirtti.


Kanca A.Ş., TOSB (TAYSAD Org.San.Bölg.) içinde 25.000 m2 si kapalı olmak üzere Toplam 55.000 m2 alana sahip tesislerinde 550 çalışanı, yıllık 30.000 ton üretim kapasitesi ile üretiminin %60 ını, bugün Brezilyadan Çine kadar 40 ı aşkın ülkeye ihracat yaparak her yıl daha da büyümektedir.


Performans değerlendirme kriterlerinde kuruluşlar; verimlilik, istihdam, yenilikçilik ve markalaşma, finansal sonuçlar, dış ticaret, topluma katkı, çalışanların geliştirilmesi ve bilinçlendirilmesi başlıklarında değerlendirildiler.


     Güral Sapanca Oteli’nde gerçekleştirilen “2011 Yılı Çizgi Üstü Sektörel Performans Değerlendirme  Ödülleri” törenine


TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Yalova Valisi Esengül Civelek, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Sezer Şener Komsuoğlu, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Muzaffer Elmas, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Niyazi Eruslu, Sakarya Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kösemuslu,Bolu Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Emin Semercioğlu, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Büyük, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Celal Özel, Körfez Ticaret Odası Başkanı Mustafa Efe, Kocaeli Ticaret Odası başkan Yardımcısı Burhan Kasım, TOBB Yönetim Kurulu üyeleri Hüsnü Ünal, İlhan Paksever ve sanayiciler katıldılar.

KANCA: Kocaeli Sanayi Odası’nın önderliği’nde düzenlenen Sektörel Preformans büyük ödülüne Kanca A.Ş. layık görüldü.