KANCA bir aile şirketi olarak 60 lı yıllarda 20 kişilik kadro ile el aletleri üretimine başlamıştır. Firmamımızın yüksek kalite anlayışı ile pazarında sağlam bir yer edinmesi ve ürün yelpazesini 100'ü aşkın çeşide ulaştırması uzun sürmemiştir.

1974 yılında 15.000 m2 alana sahip Güneşli tesislerine taşınan KANCA, modernize edilen dövme hatları ile el aletleri yanında otomotiv sektörüne yönelik dövme parçalar üretimine de başlamıştır.

Otomotiv sektörünün KANCA'ya olan güvenin artması ile birlikte, 80'li yıllarda makine parkı modernize edilerek kapasitesi artırılmış ve Tofaş, Mercedes, İveco, Ford ve Renault gibi ana sanayi firmaları müşteri portföyüne kazandırılmıştır.

KANCA 90'lı yıllarda Otomotivde binek araç, ticari araç, zirai araç ile birlikte savunma ve inşaat sektöründe güvenilir ve aranan bir tedarikçi olarak onlarca yeni müşteriye hizmet vermiştir. 1997 yılında devreye aldığı soğuk dövme üretimi ile birlikte metal şekillendirmede daha geniş bir yelpazede çözümler üretmeye başlamıştır.

Gerek parça gerekse kalıpların tasarım ve üretimi, ısıl işlem , işleme, kaplama ve montaj işlemlerini aynı çatı altında gerçekleştirmesi KANCA'yı öncelikli tercih edilen tedarikçi haline getirmiştir. Volkswagen Grubu, Toyota,  Bosch, Renault, Stellantis, Ford, Borgwarner,  ZF,  Scania  gibi bir çok dünya markası emniyet parçalarında Kanca kalitesine güvenmektedir.

2004 yılında tamamlanan TOSB de (TAYSAD Org.San.Bölg.) yerleşik 33.000 m2'si kapalı, toplam 55.000 m2 alana sahip yeni tesislerine taşınmıştır. Bu yatırım ile kapasitesi yıllık 40.000 ton üzerine çıkmış ve artan müşteri talepleri karşılanmıştır. KANCA bu büyüklükte bir yatırım yaparak müşteri odaklı çalışma niyetini bir kez daha ortaya koymuştur.

Müşteri taleplerini doğrultusunda kalite seviyesini sürekli olarak yükselten KANCA, DIN EN ISO 9001:2000 and ISO TS 16949:2002, ISO 14001 çevre belgelerine sahiptir. Kalitesinden aldığı bu güvenle üretiminin %50 sini başta Avrupa ülkeleri olmak üzere ihrac etmektedir.

Scroll